"Πράσινη" μάχη για την πρόκριση

Σε τρεις προτάσεις θα περιοριστούμε σήμερα, με τις δύο από αυτές να αφορούν το παιχνίδι του Παναθηναϊκού με τη Μάλαγα, που θα κρίνει την πρόκριση στους ομίλους του Champions League. Η Μάλαγα έχει σίγουρα το προβάδισμα μετά το 2-0 του πρώτου αγώνα, αλλά οι Πράσινοι έχουν υπέρ τους την εμπειρία...Champions League:
Με προσοχή για το θαύμαΟ Ζεσουάλδο Φερέιρα γνωρίζει πως η ομάδα του αναζητά ουσιαστικά ένα θαύμα. Το 2-0 του πρώτου αγώνα είναι αρκετά επικίνδυνο μιας και ενδεχόμενο γκολ των Ισπανών στην Αθήνα θα καταδικάσει σε μεγάλο βαθμό την προσπάθεια του "τριφυλλιού" αφού τότε θα ψάχνει τέσσερα γκολ για να προκριθεί αυτό στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ. Φρονούμε λοιπόν πως ο Πορτογάλος κόουτς θα παρατάξει την ομάδα του ιδιαίτερα επιφυλακτική όσον αφορά τα μετόπισθεν , τουλάχιστον κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου.Στην επανάληψη ίσως τελικά ρισκάρει και ρίχνοντας στον αγώνα τον κινητικότατο και μπουκαδόρο Κουίνσι θα προσπαθήσει να δημιουργήσει περισσότερα ρήγματα στη Μάλαγα. Όσον αφορά την ισπανική ομάδα, η είσοδος στους ομίλους είναι μονόδρομος αφού τα οικονομικά προβλήματα μαστίζουν το σύλλογο. Ο τεχνικός της ομάδας, Πελεγκρίνι, ελέω της τεράστιας εμπειρίας του γνωρίζει φυσικά πως να διαχειριστεί τέτοια παιχνίδια ζωής ή θανάτου και έτσι η λογική λέει πως θα ψάξει μέσα από τις αντεπιθέσεις αυτό το "χρυσό" ένα γκολ που ουσιαστικά θα "κλειδώσει" την υπόθεση πρόκριση.Παρ' όλα αυτά η συγκεκριμένη άπειρη Μάλαγα μπορεί να πέσει θύμα της καυτής ατμόσφαιρας που θα δημιουργήσουν οι φίλοι του Παναθηναϊκού και λαμβάνοντας υπ' όψιν τα προλεγόμενα θεωρούμε πως η πρόκριση είναι έφικτη για την ελληνική ομάδα. Άλλωστε οι "πράσινοι" έχουν "ξαναγυρίσει" τέτοια παιχνίδια. Ο Παναθηναϊκός λοιπόν αναμένεται να αρχίσει αρκετά προσεκτικά το ματς και στο δεύτερο μέρος να πιέσει για την ανατροπή. Με αρκετό ρίσκο θα ποντάρουμε στο Χ ημίχρονο/1 τελικό.ΤΟ ΒΕΤ3.GR ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ : ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΜΑΛΑΓΑ Χ ΗΜΙΧΡΟΝΟ / 1 ΤΕΛΙΚΟΑγγλία: Πιάνει τον "ταύρο" από τα κέραταΣήμερα θα ασχοληθούμε και πάλι με την Κόνφερενς Νάσιοναλ και πιο συγκεκριμένα με το ντέρμπι Νιούπορτ-Χέρεφορντ. Οι δύο ομάδες έχουν μικρή βαθμολογική διαφορά μεταξύ τους. Η μεταξύ τους κόντρα αναμένεται σκληρή αλλά φρονούμε πως η Νιούπορτ διατηρεί ένα μικρό προβάδισμα για τη νίκη...TO BET3.GR ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ: ΝΙΟΥΠΟΡΤ - ΧΕΡΕΦΟΡΝΤ 1Bet-alist: Σαν να είναι Σαββατοκύριακο!Δύσκολα θα ανατραπεί το 2-0 του πρώτου αγώνα, όμως αυτό που μας κίνησε την προσοχή στο παιχνίδι του ΠΑΟ με τη Μάλαγα είναι η τριάδα αποδόσεων του ΟΠΑΠ: 2,35-3,25-2,50. Πρόκειται για μία τριάδα που στο παρελθόν έχει εμφανιστεί μόλις τρεις φορές. Και οι τρεις αυτοί αγώνες έληξαν με over και goal/goal...TO BET3.GR ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΜΑΛΑΓΑ OVER & GOAL/GOAL