Γκέλα για την Μίλαν, 1-1 με την Μπάρι εντός έδρας

Την ευκαιρία να εκμεταλλευτεί την ισοπαλία της Ιντερ με την Μπρέσια και να αυξήσει την μεταξύ τους διαφορά έχασε η Μίλαν, που έμεινε στο 1-1 με την Μπάρι στο Τζουζέπε Μεάτσα. Παρόλο που η Μπάρι βρίσκεται στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, μπήκε πιο δυνατά στο πρώτο μέρος και στο 39ο λεπτό ο Ρούντολφ εκμεταλλεύθηκε την πάσα του Αλμιρόν και έγραψε το 1-1.Οι ροσονέρι προσπάθησαν να απαντήσουν με την έναρξη της επανάληψης και είχαν ακυρωθέν γκολ,
με τον Ρομπίνιο να υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ. Γκολ για τους γηπεδούχους ακυρώθηκε και στο 59`, καθώς ο διαιτητής έδειξε ότι ο Ιμπραΐμοβιτς είχε σταματήσει την μπάλα με το χέρι πριν την στείλει στα δίχτυα.Τα πράγματα έγιναν ακόμα πιο δύσκολα για την Μίλαν μετά το 73ο λεπτό όταν ο Ιμπραΐμοβιτς χτύπησε τον Ρινάλντι και αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα, αφήνοντας την ομάδα του με δέκα παίκτες.Την λύση για τους ροσονέρι έδωσε ο Κασάνο, που στο 57` είχε αντικαταστήσει τον Ρομπίνιο. Ηταν το 82ο λεπτό όταν ο Κασάνο ολοκλήρωσε ιδανικά