Ουζουνίδης: Χρειαζόμαστε προσθήκες

Μόνο με προσθήκες θα λυθεί το επιθετικό πρόβλημα του Ηρακλή. Αυτό είπε εμμέσως πλην σαφώς ο Μαρίνος Ουζουνίδης στην συνέντευξη Τύπου, όπου κατέθεσε παράπονα για την απόδοση των παικτών που αγωνίζονται στην μεσοεπιθετική γραμμή. "Από την αρχή θέλαμε να κλείσουμε τους χώρους στον αντίπαλο, αλλά στα πρώτα λεπτά κάναμε αρκετά λάθη κυρίως στην πίεση του ΠΑΟΚ στην επιθετική γραμμή του, με αποτέλεσμα να προηγηθεί ο αντίπαλος στο σκορ, αλλά και να χάσει 1-2 ευκαιρίες για
να πετύχει ένα δεύτερο γκολ. Εμείς είχαμε μια ευκαιρία με τον Μάρα, αλλά ο ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος. Στο δεύτερο ημίχρονο διορθώσαμε κάποια πράγματα, προσπαθήσαμε να γίνουμε πιο πιεστικοί και πήγαμε πιο ψηλά, αλλά δεν μπορέσαμε να δημιουργήσουμε τις ευκαιρίες που θα έπρεπε.Νομίζω ότι ήταν φανερό στις 1-2 φάσεις όπου βγήκαμε τέσσερις εναντίον τριών ότι είχαμε κακές επιλογές, με αποτέλεσμα να μην ολοκληρώσουμε τις ευκαιρίες. Είναι σαφές ότι δεν φθάνει μόνο η διάθεση και η θέληση αλλά χρειάζονται κι άλλα πράγματα, όπως μεγαλύτερη εμ