Ο Ικαρος Καλλιθέας επικράτησε με 75-69 του Ηλυσιακού στην Γλυφάδα, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Α1

19:19 4/1/2012 - Πηγή: Sport.gr

Πολύ σημαντική, βαθμολογικά, νίκη με ανατροπή πήρε ο Ικαρος Καλλιθέας, που νίκησε με 75-69 τον Ηλυσιακό στην Γλυφάδα, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Α1. Πρώτος σκόρερ για την ομάδα του Αρη Λυκογιάννη ο νεοαποκτηθείς Ρόμελ Μπεκ, που πέτυχε 25 πόντους.

Οι γηπεδούχοι πραγματοποίησαν μεγάλη προσπάθεια στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς βρέθηκαν να χάνουν ακόμα και με διαφορά 20 πόντων. Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη για τους γηπεδούχους στη φετινή σεζόν.

Στην άλλη πλευρά, η ομάδα του Κώστα Φλεβαράκη έχασε μεγάλη ευκαιρία να φύγει με το δίποντο από την Γλυφάδα, αφού πλήρωσε την κακή της εμφάνιση στην τρίτη περίοδο.

Τα δεκάλεπτα: 14-23, 15-20, 25-11, 21-15.