Ο Αρης επικράτησε 92-83 της Χαποέλ Γκαλίλ Ελιόν στο Ισραήλ, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του Eurocup

Με όπλο το πολύ καλό του ξεκίνημα και παρά το γεγονός ότι δεν είχε διάρκεια στην απόδοση του, ο Αρης πέτυχε την δεύτερη νίκη του σε ισάριθμους αγώνες στο Eurocup, επικρατώντας 92-83 της Χαποέλ Γκαλίλ Ελιόν στο Ισραήλ. Συγκλονιστική ήταν η εξέλιξη της αναμέτρησης, με την ελληνική ομάδα να παραμένει ψύχραιμη στα κρίσθιμα σημεία της αναμέτρησης και να παίρνει μία πολύ δύσκολη νίκη, η οποία
την κρατάει μόνη στην κορυφή της βαθμολογίας του 4ου ομίλου. Ταπούτος, Χατζηβρέττας και Τάκερ οι μεγάλοι πρωταγωνιστές για την ομάδα του Ντρούκερ. Ιδανικό ήταν το ξεκίνημα της αναμέτρησης για τον Αρη. Οι φιλοξενούμενοι είχαν σε πολύ καλή βραδιά τον Ταπούτο, ο οποίος με τις βοήθειες από τους Τάκερ και Ντάνστον, οδηγούσε στο σκοράρισμα την ομάδα του Ντρούκερ.Ο έλληνας φόργουορντ πέτυχε 9 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο, με τον Αρη να προηγείται 22-12 της Χαποέλ, μετά την ολοκλήρωση της πρώτης περιόδου. Ωστόσο, στην δεύτερη περίοδο, τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν το ίδιο καλά για την ελληνική ομάδα.Οι γηπεδούχ