Πρώτο βήμα για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Κροατίας η Ντιναμό Ζάγκρεμπ, 2-0 την Οσιγιεκ

Το πρώτο βήμα για την πρόκρισή της στα ημιτελικά του Κυπέλλου Κροατίας έκανε η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στους ομίλους του Europa League, Ντιναμό Ζάγκρεμπ, που επικράτησε με 2-0 της Οσιγιεκ στο Μάξιμιρ στον πρώτο αγώνα των προημιτελικών. Οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι να... καθαρίσουν από νωρίς τον αγώνα, ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 9ο λεπτό με κεφαλιά του Τονέλ.Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ είχε τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα και τις ευκαιρίες και κατάφερε να διπλασιάσει τα γκολ της στο 48ο λεπτό με δυνατό σουτ του Κράμαριτς.Η Ντιναμό συνέχισε να πιέζει, αλλά το 2-0 ήταν αρκετό για να την δώσει σαφές προβάδισμα πρόκρισης ενόψει του επαναληπτικού.Η σύνθεση της Ντιναμό Ζάγκρεμπ: Κελάβα, Μέσαριτς, Αντέμι, Κράμαριτς (69` Ετό), Τονέλ, Βρσάλκο (79` Κόβασιτς), Τσάγκο, Μπαντέλι, Σιλβέστρ, Μπάρμπαριτς, Ρουκάβινα (74` Μπεκιρά)