Νίκολας: Τα μπράβο, στους συμπαίκτες μου

O Παναθηναϊκός έκανε εύκολα το 1-0 στην ημιτελική σειρά των πλέι οφ της Α1 με τον Πανελλήνιο και ο Ντρου Νίκολας μίλησε για τη νίκη αυτή, αλλά και για την προσωπική του απόδοση. Παράλληλα, τόνισε πως περιμένει ότι θα γίνει πιο ανταγωνιστικό παιχνίδι στην Κυψέλη.

"Μπήκαμε στον αγώνα με σωστή νοοτροπία. Κάναμε ένα πολύ καλό πρώτο δεκάλεπτο, παίξαμε καλή άμυνα, υποχρεώνοντας τον αντίπαλό μας να σημειώσει μόλις πέντε πόντους σε μία περίοδο. Δεν μπορούμε να μιλάμε όμως ακόμη

για τους τελικούς, γιατί κάναμε μόλις το 1-0. Δεν σκεφτόμαστε τους τελικούς. Σκεφτόμαστε μόνο τον επόμενο αγώνα με τον Πανελλήνιο", τόνισε ο Νίκολας και συνέχισε:

"Περιμένουμε ένα διαφορετικό παιχνίδι, περιμένουμε τον Πανελλήνιο πολύ καλύτερο στην έδρα του. Γι’ αυτούς το δεύτερο παιχνίδι είναι `do or die`. Θα βγουν και θα παίξουν 100 φορές πιο σκληρά σε σχέση με το πρώτο παιχνίδι".

Οσο για τη δική του απόδοση και τα τρίποντα που σημείωσε, ο αμερικανός γκαρντ σχολίασε: "Για το 4/4 τρίποντα,