Νίκη για Εβερτον, με γκολ Μιραλάς

Ευκολα πέρασε από την έδρα της Σουόνσι η Εβερτον, με τον Κέβιν Μιραλάς να σημειώνει το πρώτο του γκολ στην Premier League, στο 44ο λεπτό της αναμέτρησης.Η Εβερτον ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και άνοιξε το σκορ στο 22ο λεπτό με τον Ανικέμπε.Τα Ζαχαρωτά παρέμειναν κυρίαρχοι στο γήπεδο στη συνέχεια και διπλασίασαν τα τέρματά της πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο.Συγκεκριμένα, στο 44ο λεπτό, ο Μιραλάς ήταν αυτός που έκανε το 2-0 για την ομάδα του και έβαλε τις βάσεις για τη νίκη.Το σκηνικό δεν άλλαξε στο δεύτερο μέρος, με τη Σουόνσι να μη δείχνει ικανή για να προβληματίσει την Εβερτον.Ετσι, η ομάδα του Κέβιν Μιραλάς πήρε ένα εύκολο εκτός έδρας τρίποντο, με τον Φελαϊνί να διαμορφώνει στο 82` το τελικό 3-0.