Νέα γκέλα για την Αϊντραχτ, 0-0 με την Φράιμπουργκ

20:47 6/2/2011 - Πηγή: Sport.gr
Χωρίς νίκη έμεινε για τέταρτη συνεχόμενη αγωνιστική η Αϊντραχτ Φρανκφούρτης, που κόλλησε στο 0-0 με την Φράιμπουργκ στην αναμέτρηση με την οποία ολοκληρώθηκε η 21η αγωνιστική της Bundesliga. Και στα 90 λεπτά αγωνίστηκε ο Γιώργος Τζαβέλλας, βασικός ξεκίνησε ο Φάνης Γκέκας, που αντικαταστάθηκε στις καθυστερήσεις από τον Φενίν, ενώ στον πάγκο έμεινε ο Γιάννης Αμανατίδης. Η ομάδα της Φρανκφούρτης παρουσιάστηκε καλύτερη στο πρώτο μέρος και δημιούργησε κάποιες αξιόλογες ευκαιρίες για να κάνει το 1-0, αλλά χωρίς την
επιθυμητή κατάληξη.Στο δεύτερο ημίχρονο η Φράιμπουργκ ανέβασε την απόδοσή της και επισκεπτόταν συχνά τα καρέ του Νικόλοφ, αλλά δεν μπορούσε να τον νικήσει και να ανοίξει το σκορ.Ο Γκέκας, στα γκολ του οποίου βασιζόταν η Αϊντραχτ στις προηγούμενες αγωνιστικές, δεν μπόρεσε να βοηθήσει όσο θα ήθελε την ομάδα του, αν και είχε δύο καλές ευκαιρίες στο 65` και στο 85`, με το 0-0 να παραμένει μέχρι το τέλος του αγώνα και τις δύο ομάδες να αρκούνται  τον βαθμό της ισοπαλίας.Αναλυτικά τα