Νέα φιλική νίκη για ΠΑΟΚ, 82-81 τον Ικαρο

Τρίτο συνεχόμενο θετικό αποτέλεσμα για τον ΠΑΟΚ, που κέρδισε με 82-81 τον Ικαρο Καλλιθέας στην Πάτρα, δεν έπαιξε ο ΠαπαδόπουλοςΗ ομάδα του Σούλη Μαρκόπουλου στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα είχε το προβάδισμα και παρά το ότι δεν προσέφερε τις υπηρεσίες του ο Λάζαρος Παπαδόπουλος (λόγω ενοχλήσεων από το ματς με τον Απόλλων) και "έχασε" στο τέταρτο δεκάλεπτο τον Χάτσερ (χτύπησε στο φρύδι και έφυγε στο νοσοκομείο για να κάνει ράμματα) κατόρθωσε να κερδίσει.Ο
ΠΑΟΚ ξεκίνησε καλύτερα το ματς, προηγήθηκε με 0-6 για να γυρίσει όμως το ματς ο Ικαρος και να διαμορφωθεί το 12-10 στην συνέχεια. Από εκεί και πέρα ο "Δικέφαλος"... πήρε φόρα και παίρνοντας βοήθειες από τον Καλλέ (11 πόντους μέχρι εκείνη την στιγμή) ξέφυγε με 12-22.Μετά το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου (18-24) ανέλαβε δράση ο Τσαιρέλης που έκανε το 18-30 με τον τελευταίο να φτάνει τους 10 πόντους, ενώ ο ΜακΓκραθ ανέβασε την διαφορά στους +13 (20-33).Αυτή παρέμεινε σε υψηλά επίπεδα (31-45 στο 18'), για να λήξει τελικά το ημίχρονο με 38-47 με την ομάδα του Πρίφτη να μειώνει στα τελευταία λεπτά. Στο δεύτερο μέρος μετά το  42-51, ο Ικαρος αντέδρασε και μείωσε στους δύο πόντους (49-51), με την ομάδα του Μαρκόπουλου να αντιμετωπίζει προβλήματα με τα φάουλ (4 ο Τσαιρέλης και από 3 οι Καλλές, Δέδας και Μαργαρίτης).Η ομάδα του Πρίφτη μάλιστα προηγήθηκε με 58-57, αλλά ο Χάτσερ με καλάθι και φάουλ έκανε στο 30' το 58-60 (ο Αμερικανός χτύπησε στην συνέχεια σε σύγκρουση με τον Φαγέ και σκίστηκε το δεξί φρύδι του). Με τρίποντο του ΜακΓκραθ έγινε το 61-65 στο 33', με τον Δέδα περίπου 2' πριν το τέλος να κάνει το 71-80, να φαίνεται πως εκεί τελείωσε το ματς, αλλά τον Ικαρο να μειώνει σε 78-80 στα 17΄΄. Τελικά ο αγώνας έληξε με 81-82 (ο Γκίμπσον μείωσε με τρίποντο μετά τις δύο βολές του ΜακΓκραθ).Ίκαρος Καλλιθέας: Γκίμπσον 23 (7), Σρναντ 10 (2), Λαρεντζάκης 3, Κυρίτσης 14 (1), Βρκιτς 8, Στέβοβιτς, Γουάτ 6, Αγαδάκος 4, Φαγέ 13 (2).ΠΑΟΚ: ΜακΓκραθ 8(2), Χαραλαμπίδης 19 (1), Δέδας 6 (2), Τσαιρέλης 15, Καλλές 15, Χάτσερ 6 (1), Μαργαρίτης 9, Κασελάκης 4, Θεοδωράκος.