Γκέλα η Ομόνοια, δύο στα δύο η ΑΕΛ

Δύο βαθμούς άφησε στο Δασάκι η Ομόνοια, που αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τον Εθνικό Αχνας για τη 2η αγωνιστική του κυπριακού πρωταθλήματος.Οι πράσινοι προηγήθηκαν με τον Χριστοφή το 12ο λεπτό και οι γηπεδούχοι απάντησαν στο 84' με τον Πέντα για το τελικό 1-1. Ο σκόρερ των γηπεδούχων αποβλήθηκε δύο λεπτά αργότερα.Αντίθετα, η ΑΕΛ ζευγάρωσε τις νίκες της, επικρατώντας 3-1 της Αλκής. Κωνσταντίνου, Βουό και Νικολάου πέτυχαν τα γκολ των γηπεδούχων. Ο Κριστιάν σκόραρε για τους φιλοξενούμενους.2η αγωνιστική - πρόγραμμα/αποτελέσματαΣάββατο 15/9Πάφος - Νέα Σαλαμίνα 1-0Ανόρθωση - Παραλίμνι 1-1Αγία Νάπα - Ολυμπιακός Λευκωσία 1-1ΑΕΛ - Αλκή Λάρνακας 3-1Εθνικός Αχνας - Ομόνοια 1-1Κυριακή 16/9ΑΕΚ Λάρνακας - Απόλλων ΛεμεσούΑΠΟΕΛ - Δόξα