Μόνη στην 4η θέση η Τότεναμ, 2-1 την Σάντερλαντ

Το εισιτήριο για το Champions League μπορεί να ονειρεύεται και πάλι η Τότεναμ, που επικράτησε με 2-1 επί της Σάντερλαντ με ανατροπή. Η ομάδα του Χάρι Ρέντναπ περιμένει πλέον το αποτέλεσμα της αναμέτρησης της Τσέλσι με την Φούλαμ για να δει αν θα παραμείνει μόνη στην θέση ή αν θα συγκατοικήσει και πάλι με τους μπλε. Οι μαύρες γάτες ήταν αυτές που άνοιξαν το σκορ 11 λεπτά μετά το σφύριγμα της
έναρξης με τον Ασαμόα Γκίαν να πανηγυρίζει το δέκατο γκολ του στην φετινή σεζόν.Η απάντηση της Τότεναμ ήρθε ένα λεπτό πριν οι δύο ομάδες πάρουν τον δρόμο για τα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου. Στο 44` ο Πίεναρ εκτέλεσε κόρνερ και ο Ντάουσον έπιασε την κεφαλιά και έκανε το 1-1.Την λύση για τα σπιρούνια έδωσε ο συνήθης ύποπτος, Νίκο Κράνιτσαρ. Ηταν το 57ο λεπτό όταν ο Μένσαχ δεν μπόρεσε να καθαρίσει το σουτ του Σάντρο και ο κροάτης άσος στην επαναφορά έγραψε το 2-1.Τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το σφύριγμα της λήξης, που βρήκε την Τότεναμ να πανηγυρίζει την τρίτη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτ