Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι, ο Εθνικός Αστέρας επικράτησε 4-3 του Διαγόρα στην Καισαριανή

21:21 7/2/2011 - Πηγή: Sport.gr
Μετά από ένα εκπληκτικό παιχνίδι, γεμάτο γκολ και ανατροπές, ο Εθνικός Αστέρας, πραγματοποιώντας δύο φορές την επιστροφή στο σκορ, επικράτησε 4-3 του Διαγόρα στην Καισαριανή, στον αγώνα που έριξε την αυλαία της 21ης αγωνιστικής της Football League. Η ομάδα του Νίκου Παντέλη, αν και βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ (0-1, 2-3), κατάφερε να επιστρέψει και να
πάρει μία πολύ σημαντική, βαθμολογικά, νίκη. Ο Διαγόρας τελείωσε την αναμέτρηση με εννέα παίκτες, λόγω των αποβολών των Ζλάτκοβιτς (39`) και Πουλόπουλου (93`). Συγκλονιστική ήταν η εξέλιξη του πρώτου ημιχρόνου στην Καισαριανή. Μόλις στο 3`, ο Διαγόρας άνοιξε το σκορ, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ζλάτκοβιτς. Ωστόσο οι πανηγυρισμοί των φιλοξενούμενων δεν κράτησαν πολύ, γιατί στο 7` ο Χανιώτης, επίσης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ισοφάρισε σε 1-1 για τον Εθνικό Αστέρα.Μετά από 12 λεπτά, οι γηπεδούχοι πέτυχαν την ανατροπή και πήραν κεφάλι στο σκορ με 2-1, με κοντινό πλασέ του Σκάρου. Στο 31` ήταν η σειρά των φιλοξενούμενων να αντεπιτε