Με Σαλπιγγίδη, Λέτο και Σισέ, ο ΠΑΟ νίκησε 3-0 τον Λεβαδειακό και παραμένει πρώτος

19:05 7/3/2010 - Πηγή: Sport.gr
Αγχώθηκε για ένα ημίχρονο, επειδή, παρά τις πολλές ευκαιρίες δεν έβρισκε το δρόμο προς τα δίχτυα. Του χρειάστηκαν και 20 λεπτά στην επανάληψη, αλλά μόλις ο Δημήτρης Σαλπιγγίδης έλυσε το γόρδιο δεσμό ο Παναθηναϊκός σκόραρε ακόμα δυο φορές και πήρε τη νίκη με 3-0 επί του Λεβαδειακού συνεχίζοντας απτόητος την πορεία του προς τον τίτλο. Οι πράσινοι στηρίχθηκαν στην... αγία τριάδα (Σαλπιγγίδης, Λέτο, Σισέ) που πέτυχαν τα τρία γκολ, αλλά και στους εξαιρετικούς Ζιλμπέρτο Σίλβα, Μαρίνο και Καραγκούνη. Από την άλλοι οι βοιωτοί δεν έδειξαν το παραμικρό και με τέτοιες εμφανίσεις δεν αξίζουν να βρίσκονται στην Σούπερ Λίγκα.