Με γκολ του Μπακαγιόκο στις καθυστερήσεις ο ΠΑΣ κέρδισε στα Γιάννινα με 1-0 τον Αστέρα Τρίπολης

17:11 7/3/2010 - Πηγή: Sport.gr
Χάρη σε γκολ του Ιμπραχίμα Μπακαγιόκο στις καθυστερήσεις, ο ΠΑΣ Γιάννινα κέρδισε με 1-0 τον Αστέρα Τρίπολης στους Ζωσιμάδες και διατήρησε στο ακέραιο τις ελπίδες του για παραμονή στην κατηγορία. Η ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου έπαιζε το τελευταίο του χαρτί και αφού απώλεσε μεγάλες ευκαιρίες στο β' ημίχρονο, κατάφερε να πάρει τελικά μία ιδιαίτερα σημαντική νίκη. Δεν είναι η πρώτη φορά που ο Μπακαγιόκο σκοράρει στις καθυστερήσεις, αφού το ίδιο είχε κάνει και στο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό, ισοφαρίζοντας τότε σε 2-2. Από την άλλη πλευρά, οι αρκάδες που αγωνίστηκαν στο τελευταίο τέταρτο με παίκτη λιγότερο, εξαιτίας της αποβολής του Μπαστία, πλήρωσαν το αμυντικογενές παιχνίδι τους και γυρίζουν στην Τρίπολη με άδεια χέρια, χωρίς να έχουν εξασφαλίσει ακόμα την σωτηρία τους.