Με 3-2 νίκησε ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης την Κηφισιά για την 12η αγωνιστική της Volleyleague

Σε αληθινό ντέρμπι μετατράπηκε η αναμέτρηση του Εθνικού Αλεξανδρούπολης και Κηφισιάς, με τους ακρίτες να παίρνουν την νίκη στο τάι μπρέικ, αλλά τα νεύρα να κυριαρχούν κατά τη διάρκεια, αλλά και με τη λήξη του αγώνα. Τόσο οι γηπεδούχοι, όσο και οι φιλοξενούμενοι εξέφρασαν έντονα παράπονα για την διαιτησία με τους προπονητές των δύο ομάδων να είναι πυρ και μανία με τους διαιτητές, κατηγορώντας και την Λίγκα που... "ορίζει στους "αδύναμους", μόνο τοπικούς διαιτητές και είναι σαφές ότι αδικεί κατάφορα τις μικρές ομάδες που το τοπικό στοιχείο είναι σχεδόν χαμένο. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-1 σετ,
αλλά ο ΑΟΚ οδήγησε το ματς στο τάι μπρέικ και εκεί πέρασε μπροστά με 7-11. Ο Εθνικός ισοφάρισε, όμως οι φιλοξενούμενοι είχαν τέσσερα ματς μπολ (από το 13-14 μέχρι το 16-17) όπου όπως ισχυρίζονται σε τρεις περιπτώσεις το ματς τελείωσε, όμως οι διαιτητές είχαν άλλη άποψη.Τα ίδια παράπονα όμως έκαναν και οι άνθρωποι του Εθνικού για το τέταρτο σετ όπου σύμφωνα με τους δικούς τους ισχυρισμούς οι α