Την νίκη με 3-1 πέτυχε ο Αρης κόντρα στον Επίκουρο Πολίχνης για την 12η αγωνιστική της Volleyleague

Με νίκη μπήκε στον δεύτερο γύρο του πρωταθλήματος ο Αρης, επικρατώντας 3-1 του Επίκουρου στην Πολίχνη για την 12η αγωνιστική της Volleyleague. Ο αγώνας βέβαια σημαδεύτηκε από την ένταση που δημιουργήθηκε στο τέλος ανάμεσα στον Γιάννη Χαριτωνίδη (που έπαιξε το τελευταίο του παιχνίδι με την φανέλα του Επίκουρου, καθώς από αύριο είναι παίκτης του Ολυμπιακού) και τον Γιάννη Τακουρίδη. Μετά από επέμβαση όμως των ψυχραιμότερων τα πνεύματα ηρέμησαν. Στο αγωνιστικό κομμάτι στο
πρώτο σετ ο Επίκουρος βρέθηκε να προηγείται με 11-4, αλλά δεν μπόρεσε να το κατακτήσει, για να ισοφαρίσει όμως σε 1-1 και να ακολουθήσουν δύο σετ θρίλερ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο τρίτο με 20-17 και 23-21, για να προσπεράσει ο Αρης 23-24 και να πάρει το σετ με άουτ επίθεση του Μορέλο. Στο δ' σετ ο Αρης προηγήθηκε με 22-24, αλλά δύο μπλοκ στον Ρουμελιώτη έφεραν το 24-24 για να ακολουθήσει πλασέ του Τερζή και μπλοκ του Τακουρίδη στον Μορέλο.Τα σετ: 20-25, 25-20, 24-26, 24-26Οι συνθέσεις των ομάδων: