Λύτρωση στο τέλος για τον ΑΠΟΕΛ

Με καλή ψυχολογία θα πάει ο ΑΠΟΕΛ στο εξαιρετικά δύσκολο ματς της ερχόμενης Τετάρτης με τη Σαχτάρ Ντόνετσκ για το Champions League. Η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς νίκησε 1-0 τον Αρη στο ΓΣΠ. Ο ΑΠΟΕΛ ήταν καλύτερος σε όλη τη διάρκειά του ματς, ωστόσο η λύτρωση ήρθε στο 86', με τον Μποαβεντούρα να πλασάρει από κοντά τον Κόβατς.Στο τέλος και συγκεκριμένα στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων κρίθηκε και η αναμέτρηση της ΑΕΚ με τον Εθνικό, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη με 2-1. Η ομάδα της Αχνας προηγήθηκε στο 28΄με τον Πιντσέλι, αλλά η ΑΕΚ γύρισε το ματς στην επανάληψη με τους Πιντάδο και Γκαρσία.Στο τρίτο ματς της ημέρας, το Παραλίμνι νίκησε 1-0 τον Ερμή εκτός έδρας, με τον Μουκουρί να πετυχαίνει το γκολ στο 75΄.