Κύπελλο: Ο Διαγόρας πέταξε έξω τον Πανιώνιο

Τελειωμό δεν έχει η κατρακύλα φέτος για τον Πανιώνιο. Ο ουραγός της Σούπερ Λίγκα, έπεσε θύμα έκπληξης στο Κύπελλο Ελλάδας, καθώς υποχρεώθηκε σε ήττα 1-3 από τον Διαγόρα στη Ρόδο, μένοντας εκτός συνέχειας στη διοργάνωση. Οπως είναι φυσιολογικό, οι γηπεδούχοι -εκτός από την πρόκριση- κέρδισαν και τις εντυπώσεις στο παιχνίδι, αφού κατάφεραν να ανατρέψουν το εις βάρος τους 0-1. Υπ` ατμόν ο Μίκαελ Στόρε, καθώς πληροφορίες θέλουν τη διοίκηση του Πανιωνίου να εξετάζει αν υπάρχει απευθείας πτήση από
Ρόδο για Σουηδία… Αναφορικά με το παιχνίδι, οι νεοσμυρνιώτες ήταν αυτοί που ευτύχησαν να προηγηθούν στο σκορ, καθώς μόλις στο 10ο λεπτό ο Ριέρα εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο την πάσα του Γουνδουλάκη και με πλασέ άνοιξε το σκορ για λογαριασμό των φιλοξενούμενων. Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε στο 30`, όταν ο Ζουρούδης τροφοδότησε τον Μπάρτος Ταραχούλσκι, ο οποίος απέφυγε το Λάτκα και με δυνατό σουτ έστειλε τη μπάλα στο δεξί "παραθυράκι" του Μάχο. Το δεύτερο ημίχρονο εξελίχθηκε σε... ρώσικη ρο