Κουρασμένος ο ΠΑΣ, στο 2-2 με Πιερικό

23:07 9/8/2011 - Πηγή: Sport.gr
Ισόπαλη με σκορ 2-2 έληξε η φιλική αναμέτρηση του Πιερικού με τον ΠΑΣ Γιάννινα το βράδυ της Τρίτης (9/8) στο Α’ ΔΑΚ Κατερίνης, με την ομάδα της Ηπείρου να δείχνει κουρασμένη και προβληματική στις στημένες φάσεις. Αήττητος στα φιλικά παραμένει ο Πιερικός. Παρουσία περίπου 600 οπαδών ο Πιερικός διεύρυνε το αήττητο σερί στα φιλικά του παιχνίδια και έδειξε πιο ξεκούραστος από τους γιαννιώτες, οι οποίοι εμφανίστηκαν νωχελικοί και με εμφανή τα σημάδια της κούρασης από την έως τώρα προετοιμασία.Η πρωτη καλή στιγμή για τον Πιερικό ήρθε μόλις στο 5` όταν
ο Κουτσοσπύρος πλάσαρε ωραία τον Κηπουρό, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ ενώ ο ΠΑΣ απάντησε στο 20`, όταν ο Μπεσέρα με σουτ έστειλε τη μπάλα στο δεξί δοκάρι του Συμεωνίδη. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 32’ με κεφαλιά του Δήμου έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Πέντα.Στο δεύτερο 45λεπτο, ο Ιμπραχίμα Μπακαγιόκο σημείωσε το πρώτο του φετινό γκολ όταν στο 63’ νίκησε τον Συμεωνίδη ύστερα από περίτεχνη ενέργεια. Δέκα λεπτά μετά, όμως ο άλλος κεντρικός αμυντικός του Πιερικού, ο Πέτρου σκόραρε με κεφαλιά δίνοντας εκ νέου το προβάδισμα στους γηπεδούχους. Τελικά το 2-2 διαμόρφωσε ο Τόσκας με αυτογκόλ στο 83’.Πιερικός: Συμεωνίδης, Χατζηζήσης, Γιαζιτζόγλου (78’ Καλαγκάνης), Πέτρου (75’ Κραγιόπουλος), Δήμου, Κοντέων (46’ Γκουγκουλιάς), Σεχολάρι (46’ Παπαδόπουλος), Περουτζίνι, Κουτσοσπύρος (62’ Χουρίδης), Ιντζόγλου (63’ Τόσκας), Πέντα (71’ Τσικαδέρης),ΠΑΣ Γιάννινα: Κηπουρός (72’ Ταμπάσης), Πάντος, Τζημόπουλος (72’ Οικονόμου), Χουτ (46’ Κώτσιος), Πατσατζόγλου, Ανδράλας (63’ Κεϊτά), Βάντερσον (46’ Μιχαήλ), Τζάνης, Ντε Βινέντι (46’ Γεωργίου), Μπεσέρα (87’ Μαργαρίτης), Κουέβας (46’ Μπακαγιόκο).