Κατοστάρα για να φύγει το... άγχος

Μετά την αγχωτική νίκη επί της Τσεντεβίτα, ο Ολυμπιακός είχε την ευκαιρία να... χαλαρώσει στο ματς με τον ΚΑΟΔ, τον οποίο και διέλυσε με 103-67 στο ΣΕΦ, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Α1.Ο Βασίλης Σπανούλης μπήκε ορεξάτος στο ματς και με 16 πόντους στην πρώτη περίοδο "καθάρισε" από νωρίς το ματς για τον Ολυμπιακό,
ο οποίος ήταν μπροστά με 31-14 στο 10`.Ο ΚΑΟΔ ήταν φυσικά αδύνατο να ακολουθήσει το ρυθμό των ερυθρόλευκων, οι οποίοι ξέφυγαν με 58-32 στο ημίχρονο, με τον Γιώργο Μπαρτζώκα να παίρνει πόντους από τους 10 εκ των 11 παικτών που χρησιμοποίησε σε αυτό το διάστημα.Στην τρίτη περίοδο ο Ολυμπιακός έριξε κάπως το ρυθμό, αλλά και πάλι διατήρησε χωρίς πρόβλημα τη διαφορά σε υψηλά επίπεδα.Το ίδιο συνέβη και στην τελευταία περίοδο, με τον Ολυμπιακό να φτάνει άνετα στο τελικό 103-67.Οι ερυθρόλευκοι έκαναν λοιπόν το 4 στα 4, με τον Μπαρτζώκα να μπορεί ασφαλώς να είναι ικανοποιημένος στο επιθετικό κομμάτι. Σκόραραν, άλλωστε και οι δώδεκα παίκτες που χρησιμοποίησε, ενώ διψήφιο αριθμό πόντων είχαν οι Σπανούλης, Πρίντεζης, Γκετσεβίτσιους, Μαυροειδής και Χάινς.Για να δείτε τα στατιστικά του αγώνα πατήστε ΕΔΩ