"Καθάρισε" ο Σαμαράς για τη Σέλτικ

Σέλτικ και Αμπερντίν έδωσαν μεγάλη μάχη, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη με 4-3, χάρη σε γκολ του Σαμαρά στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων!Ο... χορός των γκολ ξεκίνησε μόλις από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Κόμονς να βάζει μπροστά τη Σέλτικ. Ωστόσο, ο Βερνόν, στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου έκανε το 1-1 για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι μάλιστα μπήκαν μπροστά στο σκορ στο δεύτερο μέρος.Με δύο γκολ του Μαγκένις, στο 53` και το 60`, η Αμπερντιν προηγήθηκε με 3-1, αλλά η Σέλτικ δεν είχε πει την τελευταία της λέξη.Η ανατροπή ξεκίνησε στο 68`, με τον Μάλγκριου να μειώνει σε 2-3 και στη συνέχεια τον Χούπερ να κάνει στο 88` το 3-3.Την τελευταία λέξη στο ματς την είπε ο Γιώργος Σαμαράς, ο οποίος με γκολ που σημείωσε στο 94` χάρισε τη νίκη στη Σέλτικ.