Και πώς να έπαιζαν;

Εχοντας δει έναν συμπαίκτη σου ή τον αντίπαλο να πέφτει λιπόθυμος στο έδαφος και να μένει αναίσθητος για αρκετά λεπτά, σίγουρα μετά δεν γίνεται να έχεις όρεξη για να συνεχίζεις να αγωνίζεσαι! Αυτό συνέβη και την αναμέτρηση της Κότμπους με την Οσνάμπρικ για την β` κατηγορία του γερμανικού πρωταθλήματος. Ο Φλάμουρ Καστράτι συγκρούστηκε στο κεφάλι με τον Μάρκους Μπρζένσκα και έπεσε στο έδαφος.Ο άσος της Οσνάμπρικ έμεινε πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο χωρίς να έχει τις αισθήσεις του για περίπου 12 λεπτά, ενώ στην συνέχεια μεταφέρθηκε εσπευσμένα στο νοσοκομείο.Το παιχνίδι ξεκίνησε μετά την 15λεπτη διακοπή,
αλλά όπως ήταν φυσιολογικό, κανείς εκ των παικτών και των δύο ομάδων δεν ήταν σε θέση να παίξει μπάλα. Γι` αυτό και άλλαζαν πάσες μέχρι ο διαιτητής να σφυρίξει την λήξη του αγώνα.Η Οσνάμπρικ πάντως ανακοίνωσε ότι η κατάσταση του Καστράτι είναι σταθερή και οι εξετάσεις του έδειξαν ότι δεν έχει υποστεί κάτι σοβαρό.Για την ιστορία, η Κότμπους νίκησε με 2-0.