Ηττα της Μίλαν στο Ρέντσο Μπαρμπέρα, 0-1 από την Παλέρμο

Την ήττα με 0-1 γνώρισε στο Παλέρμο η Μίλαν από την ομώνυμη ομάδα, που επέστρεψε στα τρίποντα ύστερα από έξι αγωνιστικές και σκαρφάλωσε στην 7η θέση. Οι ροσονέρι έμειναν για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική χωρίς νίκη και κινδυνεύουν να δουν την Ιντερ να μειώνει στο -2 την μεταξύ τους διαφορά, μία αγωνιστική πριν το μεταξύ τους ντέρμπι. Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τους γηπεδούχους, που προηγήθηκαν στο 10ο λεπτό. Υστερα από εκτέλεση κόρνερ ο Γκοϊάν βρέθηκε αμαρκάριστος, με τους παίκτες της Μίλαν
να θεωρούν ότι είναι σε θέση οφσάιντ, αλλά εκείνος έκανε ανενόχλητος το κοντρόλ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 1-0.Στο 17ο λεπτό ο Μασιμιλιάνο Αλέγκρι προχώρησε σε αναγκαστική αλλαγή, καθώς ο Γιανκουλόφσκι τραυματίστηκε και δεν ήταν σε θέση να συνεχίσει, με τον Αντονίνι να παίρνει την θέση του.Οι μιλανέζοι προσπάθησαν να πετύχουν το γκολ της ισοφάρισης στην συνέχεια του πρώτου ημιχρόνου, χωρίς αποτέλεσμα, ενώ και η Παλέρμο είχε κάποιες καλές ευκαιρίες κυρίως με τον Παστόρε.Ο ρ