Ηττα και από τον Μακεδονικό για τον Αρη!

Απογοητεύει και στα φιλικά ο Αρης, που ηττήθηκε 1-2 από τον Μακεδονικό στη Νέα Ευκαρπία, δείχνοντας σ' ακόμα ένα παιχνίδι τεράστιες αμυντικές αδυναμίες.Ο Ζόραν Μιλίνκοβιτς δοκίμασε σχήματα και πρόσωπα. Δεν έπαιξαν οι Αγκάνθο και Πουλίδο.Ο Μακεδονικός προηγήθηκε από τα... αποδυτήρια με 2-0, καθώς στο 3' άνοιξε το σκορ ο Ζαγναφέρης, ύστερα από λάθος του Ελσνερ. Ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-0 στο 8ο λεπτό, εκμεταλλευόμενος νέο λάθος της "κιτρινόμαυρης" άμυνας.Το
γκολ του Αρη πέτυχε στο 33ο λεπτό ο Μανιάς, ο οποίος είχε και δοκάρι στο 29'.Στο πρώτο ημίχρονο ο Μιλίνκοβιτς παρέταξε τον Μπουζάνη κάτω από τα δοκάρια, τους Ψυχογιό, Έλσνερ, Κύργια και Καραγκούνη στην άμυνα. Οικονομόπουλος και Λεμονής ήταν τα αμυντικά χαφ, ο Σουνάς έπαιξε λίγο πιο μπροστά, ο Μανιάς αριστερά, ο Ρένια δεξιά και στην κορυφή ο Αγγελούδης.Στο δεύτερο μέρος ο τεχνικός του Αρη πραγματοποίησε επτά αλλαγές, περνώντας τους Τσουκάνη, Γιαννίτση, Καρασαλίδη, Παπαδόπουλο, Καραγιάννη, Αντνωιάδη και Νταμαρλή στις θέσεις των Έλσνερ, Κύργια, Ψυχογιού, Οικονομόπουλου, Λεμονή, Ρένια και Αγγελούδη.