Ισοπαλία στο ντέρμπι

Ισόπαλο 1-1 ολοκληρώθηκε το γειτονικό ντέρμπι του Πανηλειακού με τον Παναιγιάλειο για την Football League.Η ιστορία της αναμέτρησης γράφτηκε στο πρώτο δεκάλεπτο. Στο 5ο λεπτό, ο Φλίγκος με καρφωτή κεφαλιά έβαλε μπροστά στο σκορ τον Παναιγιάλειο, αλλά η απάντηση του Πανηλειακού ήρθε στο 10', όταν ο Κωνσταντινίδης με δυνατό σουτ από απόσταση έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Ανδρούτσου γράφοντας το 1-1. Ενα σκορ που ήταν και το τελικό, αφού παρά τις ευκαιρίες που σημειώθηκαν στα επόμενα 80 λεπτά συν τις καθυστερήσεις,
η μπάλα δεν ξαναπήγε στο πλεχτό, με συνέπεια η κάθε ομάδα να πάρει από ένα βαθμό.Απλά στο φινάλε της αναμέτρησης, ο Σαραμαντάς θα δει την δεύτερη κίτρινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα, με τον Πανηλειακό να ολοκληρώνει το ματς με 10 παίκτες.ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ (Πέτρος Δημητρίου): Πίτκας, Θωμόπουλος, Λίτσος, Κοτσώνης, Σαραμαντάς, Γανωτής (46' Σουλελές), Νάστος, Λιόσης, Μπιτάνγκ, Κωνσταντινίδης (84' Πίγκλα), Μίλιεβιτς (75' Σταματής).ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Νίκος Κουρμπανάς): Ανδρούτσος, Σανδραβέλης, Ιωάννου, Ακπαρίδης, Παπαχρήστος (80' Ρεκλείτης), Αργυρόπουλος (67' Σκαρτσίλας), Γκούμας (50' Τ. Παπαδόπουλος), Γκοτσούλιας, Αλεξάντροβιτς, Μπούνας, Φλίγκος.