Ιντερ: Βάζει και... μπάζει!

19:04 1/4/2012 - Πηγή: Sport.gr
Η σεζόν ξεκίνησε κάπως έτσι για την ομάδα -τότε- του Γκασπερίνι με αντίπαλο το Παλέρμο. Στην πρεμιέρα του Championato η Ιντερ είχε ηττηθεί με 3-4 εκτός έδρας.Οι νερατζούρι είχαν προηγηθεί δύο φορές με τον Μιλίτο, ωστόσο τελικά ηττήθηκαν με.. δήμιο τον Μίκολι.Ακολούθησαν τον Σεπτέμβρη ακόμα τρία παιχνίδια (δύο για το πρωτάθλημα, ένα για την Ευρώπη) με πολλά γκολ. Ηττα 3-1 από τη Νοβάρα, νίκη
3-1 στην Μπολόνια και εκτός έδρας νίκη με 3-2 στη Μόσχα σε βάρος της ΤΣΣΚΑ, σε αγώνα για το Champions League.Ακολούθησε μια περίοδος με... φυσιολογικά σκορ για να έρθουν δύο "κολλητά" με συνολικα 10 τέρματα. Η νίκη με 4-1 επί της Λέτσε και η νίκη με 5-0 επί της Πάρμα.Συναρπαστικό ματς και μάλιστα μέσα στον... χιονιά είχε γίνει και στον δεύτερο γύρο με το Παλέρμο, με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες με... 4-4!Μάλιστα τα έξι από τα οκτώ γκολ σημειώθηκαν στη διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου. Καρέ πέτυχε ο Μιλίτο, χατ τρικ ο Μίκολι.Ακολούθησε η βαριά ήττα με 0-4 στο Ολίμπικο από τη Ρόμα, για να φτάσουμε στο σημερινό (1/4) 5-4 (!) σε βάρος της Τζένοα, σ' ένα ματς που είχε τέσσερα πέναλτι -όλα στο 2ο μέρος και μάλιστα τα τρία στο τελευταίο δεκάλεπτο!