Στην 5η θέση το Ανόβερο

18:24 1/4/2012 - Πηγή: Sport.gr
To Aνόβερο νίκησε με 2-1 την αξιόμαχη Γκλάντμπαχ και κατάφερε να ανέβει στην πέμπτη θέση. Αντίθετα, η Μπορούσια, γνώρισε δεύτερη συνεχόμενη ήττα και δεν μπόρεσε να αυξήσει κι άλλο την πίεσή της στη Σάλκε για την κατάκτηση της 3ης θέσης.Το σκορ άνοιξε για το Ανόβερο ο Για Κόναν στο 57`, ενώ ο Ντιουφ διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων.Η Γκλάντμπαχ αντέδρασε δύο λεπτά αργότερα και μείωσε σε 2-1 με τον Νορντβάιτ, αλλά δεν κατάφερε να ισοφαρίσει στα λεπτά που απέμεναν.Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της 28ης αγωνιστικής: Παρασκευή (30/3)Ντόρτμουντ - Στουτγκάρδη 4-4 (33' Καγκάουα,
49'  Μπλατσικόφσκι, 82' Χούμελς, 87' Πέρισιτς / 71' Ιμπίσεβιτς, 77', 79' Σίμπερ, 92' Γκέντνερ)Σάββατο (31/3)Νυρεμβέργη - Μπάγερν 0-1 (69' Ρόμπεν)Κάιζερσλαουτερν - Αμβούργο 0-1 (29' Γιάνσεν)Βέρντερ - Μάιντς 0-3 (18' Σαλάι, 49', 75' Μότινγκ)Λεβερκούζεν - Φράιμπουργκ 0-2 (8' Σούστερ, 60' Καλίγκιουρι)Άουγκσμπουργκ - Κολωνία 2-1 (18' Σεόλ, 45' πεν. Ράφαελ - 42' πεν. ΠοντόλσκιΧέρτα - Βόλφσμπουργκ 1-4 (13'Κομπιασβίλι - 28' αυτ. Γιάνκερ, 33', 81' Χέλμες, 78' Μάντζουκιτς)Κυριακή (1/4)Ανόβερο - Γκλάντμπαχ 2-1 (57` Για Κόναν, 76` Ντιουφ - 78` Νορντβάιτ)Χόφενχαϊμ - Σάλκε (18:30)