Η ΤΣΣΚΑ επικράτησε 77-66 της Ουνικάχα Μάλαγα στην Ρωσία, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Euroleague

Το αήττητο σερί της στην φετινή Euroleague διεύρυνε η ΤΣΣΚΑ, η οποία επικράτησε εύκολα 77-66 της Ουνικάχα Μάλαγα στην Μόσχα και έφτασε τις πέντε νίκες, σε ισάριθμους αγώνες. Κιριλένκο και Τεόντοσιτς οι καλύτεροι για τους νικητές, με 17 και 19 πόντους αντίστοιχα.

Οι ισπανοί προκάλεσαν προβλήματα στην ομάδα του Γιόνας Καζλάουσκας μόνο στην πρώτη περίοδο, όπου και είχαν το προβάδισμα

με 14-12. Η συνέχεια άνηκε στους ρώσους, οι οποίοι έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο στο +5 (34-29).

Ο αγώνας κρίθηκε στο τρίτο δεκάλεπτο, όπου η ΤΣΣΚΑ ήταν καταιγιστική. Η παρέα του Κιριλένκο ξέφυγε με 21 πόντους (62-41), πετυχαίνοντας σκορ δεκαλέπτου 28-12 και καθαρίζοντας ουσιαστικά την υπόθεση νίκη.

Οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν την χαλάρωση των γηπεδούχων στο τελευταίο δεκάλεπτο, έριξαν αρκετά την διαφορά (66-72, 44'' πριν την λήξη), χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να απειλήσουν ουσιαστικά την ΤΣΣΚΑ, η οποία επικράτησε με το τελικό 77-66.