Η Μάλαγα μπορεί να δυσκολεύτηκε αλλά τελικά νίκησε με 84-73 την Σαρλερουά

Η Σαρλερουά πάλεψε για τρία δεκάλεπτα αλλά τελικά γονάτισε στην ανωτερότητα της Μάλαγας και γνώρισε την ήττα με σκορ 73-84. Αρκετά καλός ο Πρίντεζης που αγωνίστηκε για 16 λεπτά με την φανέλα τους Ουνικάχας και πρόλαβε να σκοράρει 5 πόντους και να μαζέψει 2 ριμπάουντ.

Οι βελγοι είχαν παγώσει για τρία δεκάλεπτα το "Palacio De Los Deportes J.M Martin Carpena" καθώς είχαν μετατρέψει μια φαινομενικά εύκολη νίκη σε ντέρμπι. Ενα ξέσπασμα ωστόσο των ισπανών στο τελευταίο δεκάλεπτο τους έδωσε το ροζ φύλλο αγώνα.

Ο Ρούμπιο με 22 πόντους οδήγησε την Ουνικάχα στη νίκη, με τον ισπανό παίκτη να έχει άξιο συμπαραστάτη τον Φρίλαντ με 18 πόντους. Από πλευράς των ηττημένων πρώτος σκόρερ αναδείχθηκε ο Γκρίν με 20 πόντους ενώ τον ακολούθησε ο Γκομίς με 15π.Δεκάλεπτα: 16-24, 42-44, 57-56, 84-73