Στο 0-0 έμειναν οι Ντιναμό Ζάγκρεμπ και Κλαμπ Μπίρζ

Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση Ντιναμό Ζάγκεμπ-Κλαμπ Μπριζ (0-0) με τον Σαμίρ να χάνει την μεγάλη ευκαιρία να βάλει μπροστά τους γηπεδούχους στο 77', όταν αστόχησε σε πέναλτι. Με την ισοπαλία αυτή η Ντιναμό έπιασε τον ΠΑΟΚ στους 4 βαθμούς και η Μπριζ έφτασε τους 2 βαθμούς, παραμένοντας, ωστόσο στην τελευταία θέση του ομίλου.

Πρώτη η Ντιναμό...Αν και πιο απειλητική εμφανίστηκε στο πρώτο ημίχρονο η Κλαμπ Μπρίζ, πράγμα που φαίνεται και από τα στατιστικά, η πρώτη μεγάλη φάση του παιχνιδιού άνηκε στην Ντιναμό. Πιο συγκεκριμένα μόλις

στο 2ο λεπτό ο Μοράλες πάσαρε στον Σαμίρ αλλά το σουτ του τελευταίου μπλόκαρε ο τερματοφύλακας των βέλγων. ...συνέχισε η Κλαμπ ΜπριζΤο παιχνίδι είχε αρκετά καλό ρυθμό με τον τερματοφύκα της Ντιναμό, Κελάβα, να κρατάει το μηδέν στην άμυνα σε αρκετές φάσεις για την ομάδα του. Η μεγάλη ευκαιρία ήρθε για την Κλαμπ Μπριζ στο 27' όταν ο Κελάβα σταμάτησε τον Γκεράερτς που βρέθηκε σε ευνοϊκή θέση για γκολ. Το ημίχρονο βρήκε τελικά τις δύο ομάδες ισόπαλ