Η Κέρκυρα ηττήθηκε 0-1 από τον Παναιτωλικό, σε φιλική αναμέτρηση στο Αγρίνιο

Η Κέρκυρα δεν κατάφερε για τέταρτο σερί φιλικό να πάρει την νίκη, καθώς ηττήθηκε 0-1 από τον Παναιτωλικό, σε αγώνα που έγινε την Τετάρτη (18/8) στο Αγρίνιο. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε για τους γηπεδούχους ο Γκούρμας στο 79`.

Το πρώτο ημίχρονο έλειξε με τις δύο ομάδες ισόπαλες χωρίς τέρματα, παρά το γεγονός πως και οι δύο είχαν τις φάσεις για την επίτευξη ενός γκολ.

Πρώτοι απείλησαν οι γηπεδούχοι στο 5` με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Θεοδωρίδη και στην συνέχεια απάντησαν οι φιλοξενούμενοι, με ευκαιρίες του Γιάντση (35`), του Επστάιν (40`) και του Καλαντζή (42`), με τον Τζενάμο να κρατάει ανέπαφη την εστία του.

Η Κέρκυρα ξεκίνησε δυνατά το δεύτερο μέρος, με τον Μακένζι να δοκιμάζει το σουτ και τον Μπαμπανιώτη να διώχνει δύσκολα στο 60`. Εννέα λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Παναιτωλικού να φτάσει κοντά στο γκολ, με τον Μπουμάλ να βρίσκεται τετ α τετ με τον Αποστολίδη, αλλά το πλασαριστό σουτ που επιχείρησε πέρασε άουτ.