Ο Ατρόμητος επικράτησε 4-2 του Αστέρα Τρίπολης, σε φιλική αναμέτρηση στο Περιστέρι

Ο Ατρόμητος επικράτησε 4-2 του Αστέρα Τρίπολης, σε φιλική αναμέτρηση που έγινε το απόγευμα της Τετάρτης (18/8) στο γήπεδο του Περιστερίου. Αναστασάκος, Φαβάλι, Περόνε και Σαγκανόφσκι οι σκόρερ για την ομάδα του Δώνη, ενώ για αυτή του Βλάχου σκόραραν οι Καρέρα και Ρίος.

Στο 20`, μετά από παράλληλη σέντρα του Καραλή, ο Αναστασάκος μέσα από την περιοχή με σουτ έκανε το 1-0. Στην συνέχεια, ο Αστέρας ισοφάρισε σε 1-1 με σουτ του Καρέρα από κάθετη πάσα του Ρίος, στο 32`. Αυτό ήταν το σκορ του πρώτου μέρους.

Στο 68`, η ομάδα

του Περιστερίου προηγήθηκε εκ νέου με 2-1, μετά από φάση διαρκείας και σουτ του Φαβάλι, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Περόνε με υπέροχη εκτέλεση φάουλ έκανε το 3-1.

Στο 74` η ομάδα του Βλάχου μείωσε σε 2-3 με σουτ του Ρίος έξω από την περιοχή και το τελικό σκορ διαμόρφωσε με εξαιρετικό σουτ έξω από την περιοχή ο Σαγκανόφσκι, στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Οι συνθέσεις:Ατρόμητος: Σάντκβιστ (46` Καραγκιολίδης), Τάτος (46` Φαβάλι), Μελισσάς (