Η Καβάλα ηττήθηκε σε φιλικό παιχνίδι με 0-1 στην Κομοτηνή από τον Πανθρακικό

Σε φιλική αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε στο Εθνικό Στάδιο Κομοτηνής, η Καβάλα ηττήθηκε με 0-1. Ο Μπουντούρης σημείωσε το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση.

Οι αργοναύτες ήταν αυτοί που ξεκίνησαν καλύτερα, σπαταλώντας καλές ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ. Μετά το 20λεπτο όμως οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν και πριν συμπληρωθεί το πρώτο μισάωρο βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα.

Συγκεκριμένα οι Καζάκης, Ρομπέρ και

Μπουντούρης συνεργάστηκαν ωραία και ο τελευταίος με σουτ από την μικρή περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Βαγιέχο. Λίγα λεπτά αργότερα θα μπορούσε ο Πανθρακικός να διπλασιάσει τα τέρματά του, αλλά ο Ρομπέρ αστόχησε από ευνοϊκή θέση.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός της συνάντησης έπεσε τόσο εξαιτίας της κούρασης, όσο και την αφόρητης ζέστης, με αποτέλεσμα οι ευκαιρίες να είναι λιγοστές. Παράλληλα οι προπονητές των ομάδων χρησιμοποίησαν όλους τους ποδοσφαιριστές που είχαν την διάθεση τους με αποτέλεσμα οι διακοπές να είναι συνεχόμενες.