Η Γιουνάιτεντ επικράτησε με 3-2 της Γουλβς και προκρίθηκε στον 5ο γύρο του Carling Cup

Για ακόμα ένα παιχνίδι ο Χαβιέρ Ερνάντες ήταν ο λυτρωτής για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Ο Τσιτσαρίτο σκόραρε στο 90ο λεπτό της αναμέτρησης με τη Γουλβς στο πλαίσιο του 4ου γύρου του Carling Cup και διαμόρφωσε το τελικό 3-2, χαρίζοντας στους κόκκινους διαβόλους τη νίκη και την πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού. Στον 5ο γύρο πέρασαν Γουίγκαν, Ιπσουιτς και Γουέστ Μπρομ.

Μετά τα δύο γκολ

στη νίκη με 2-1 επί της Στόουκ Σίτι, ο Ερνάντες καθάρισε για ακόμα μία φορά για τη Γιουνάιτεντ και την έστειλε στον 5ο γύρο του Carling Cup.

Ιδιαίτερα φτωχό σε θέαμα ήταν το πρώτο ημίχρονο στο Ολντ Τράφορντ, με τις δύο ομάδες να περιορίζονται σε λίγες επιθετικές πρωτοβουλίες, αλλά στην επανάληψη το σκηνικό ανατράπηκε.

Το σκορ για την κάτοχο του Κυπέλλου άνοιξε ο Μπεμπέ, που ξεκίνησε για πρώτη φορά βασικός, στο 56`, αλλά οι λύκοι απάντησαν τέσσερα λεπτά αργότερα με τον Ελοκόμπι. Ο Παρκ έβαλε ξανά τη Γιουνάιτεντ μπροστά στο σκορ στο 70`, αλλά οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν εκ