Η φάση της τεχνικής ποινής στον Διαμαντίδη (vids)

Ο Παναθηναϊκός γνώρισε αναπάντεχη ήττα από τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη, έχοντας σοβαρά παράπονα από τη διαιτησία.Οι πράσινοι θεωρούν πως οι διαιτητές δεν έπαιξαν 50%-50% και ευνόησαν τους γηπεδούχους, ενώ στέκονται σε μία φάση 35 δευτερόλεπτα πριν από το τέλος κι ενώ το σκορ ήταν 59-56 υπέρ των κυανέρυθρων.Σε αυτή τη φάση ο Αθηναίου πιέζει και τελικά κλέβει την μπάλα από τον Διαμαντίδη, ο οποίος εκνευρίζεται, διαμαρτύρεται έντονα στους διαιτητές και δέχεται τεχνική ποινή. Ο Γιάνκοβιτς αξιοποίησε τις βολές και ο Πανιώνιος έφτασε στη νίκη.Η φάση, πάντως, είναι δύσκολη ακόμη και στο ριπλέι. Δείτε τη...Παρακολουθήστε ακόμη βίντεο με τα τρία τελευταία δραματικά λεπτά του αγώνα. Μετά το 5ο λεπτό του βίντεο φαίνεται και η έντονη αντίδραση του Διαμαντίδη, που του κόστισε και την τεχνική ποινή