Η εκπληκτική εμφάνιση του Παπαδόπουλου δεν έφτασε στον ΠΑΟΚ που έχασε με 67-62 από την Μπενετόν

Παρά την συγκινητική εμφάνιση του Λάζαρου Παπαδόπουλου, που τελείωσε το παιχνίδι με 17 πόντους και 17 ριμπάουντ, ο ΠΑΟΚ γνώρισε την δεύτερη ήττα του στον 5ο όμιλο του Eurocup από την Μπενετόν Τρεβίζο με σκορ 67-62. Ο ΠΑΟΚ πλήρωσε τα κάκιστα ποσοστά στην
επίθεση του και τα πολλά λάθη (ειδικά στο πρώτο μέρος) και παρά την μείωση του σκορ στην 4η περίοδο δεν κατάφερε να πραγματοποιήσει την ολική ανατροπή. Μόνο ο Λάζαρος...
Χωρίς επιθετικές λύσεις- πέραν του Λάζαρου Παπαδόπουλου που τελείωσε το ημίχρονο με 9 πόντους και 10 ριμπάουντ- και στεγνός από φαντασία στην επίιθεση εμφανίστηκε ο ΠΑΟΚ στο 1ο μέρος. Ο Δικέφαλος του Βορρά σκόραρε μόλις 26 πόντους στο 1ο ημίχρονο (10 στο 1ο δεκάλεπτο και 16 στο δεύτερο), ενώ τα πολλά λάθη στην επίθεση δεν του επέτρεπαν να αποκτήσει ένα καλό ρυθμό. Οπως ήταν φυσικό λοιπόν η Μπενετόν Τρεβίζο άρχισε σταδιακά να εκμεταλλεύεται τις αδυναμίες των γηπεδούχων και χτίζει μια διαφορά υπέρ της.Ο ιταλικός σύλλογος μπορεί να προηγούταν μόλις με ένα πόντο μετά