Γκέλαρε η Βέρντερ με την Γκλάντμπαχ (1-1), με γκολ που δέχτηκε στο 92`

Απώλεια για την Βέρντερ Βρέμης στο ματς με την Γκλάντμπαχ (1-1), που δέχθηκε γκολ στις καθυστερήσεις του ματς. Αν και προηγήθηκε στο 39` με τον Βάγκνερ, η αδυναμία της να τελειώσει τις ευκαιρίες που της δόθηκαν, της στέρησαν τους 3 βαθμούς από την αξιόμαχη Μπορούσια. Δυνατά από το πρώτο λεπτό μπήκε στο ματς η Βέρντερ Βρέμης και μέχρι το 26` είχε 4 κλασικές ευκαιρίες να προηγηθεί, με πρωταγωνιστές τους Βάγκνερ, Πιζάρο και Μπορόφσκι. Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν μία φορά στο πρώτο μέρος, με την κεφαλιά
του Γιάντσκε στο 13` να καταλήγει εκατοστά άουτ. Στο 40` ωστόσο, μετά από σέντρα του Πιζάρο, ο Βάγκνερ με κεφαλιά από το κέντρο της περιοχής θα σημειώσει το 1-0, σκορ ημιχρόνου για τις 2 ομάδες.Στο δεύτερο ημίχρονο, οι ρόλοι αντιστράφηκαν . Οι γηπεδούχοι είχαν το πάνω χέρι κατά την διάρκεια του ματς και θα μπορούσαν να πετύχουν και δεύτερο τέρμα, αν στο 79` ο Μάρκο Μάριν δεν είχε αστοχήσει σε σουτ από το ύψος του πέναλτι, μετά από κάθετη πάσα του Αρναούτοβιτς.Ο άτυπος νόμος του ποδοσφαίρο