Γκέλαρε η Ομόνοια, 0-0 με την ΑΕΛ, ήττα για τον Απόλλωνα

Τη δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία με τον Ντούσαν Μπάγεβιτς στον πάγκο της γνώρισε η Ομόνοια, που έμεινε στο 0-0 με την ΑΕΛ στο Τσίρειο. Συνεχίζει να απογοητεύει ο Απόλλων που αν και προηγήθηκε, ηττήθηκε με 1-2 από τον Ολυμπιακό στη Λευκωσία και βρίσκεται πλέον στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Χωρίς νικητή και γκολ έληξε η αναμέτρηση της Ομόνοιας με την

ΑΕΛ, με τους δύο προπονητές, Μπάγεβιτς και Στοϊκίτσα, αντίστοιχα, να αγνοούν τη νίκη με τις νέες τους ομάδες.

Αρκετά δυνατό παιχνίδι παρουσίασαν οι δύο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο, με την ΑΕΛ να δημιουργεί περισσότερες ευκαιρίες κυρίως με τον Φρέντι, αλλά χωρίς την επιθυμητή κατάληξη.

Ανάλογο το σκηνικό και στην επανάληψη, με τις δύο πλευρές να προσπαθούν, αλλά να μην μπορούν να απειλήσουν ουσιαστικά τις αντίπαλες εστίες. Μοναδική εξαίρεση ήταν το σουτ του Φρέντι στο 46`, αλλά ο Γιωργαλλίδης απέκρουσε σταθερά. Τίποτα δεν άλλαξε στα λεπτά που ακολούθησαν και το 0-0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.