Για ένα δεκάλεπτο...αγχώθηκε ο Αρης που επιβλήθηκε 90-64 του Ερμή Λαγκαδά και προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας

Αγχώθηκε για 10 λεπτά μόνο ο Αρης αφού μετά σοβαρεύτηκε και "καθάρισε" εύκολα τον Ερμή. Η ομάδα του Σάρον Ντρούκερ βρέθηκε να χάνει με 19-24 μετά το τέλος του πρώτου δεκάλεπτου αλλά στη συνέχεια ξύπνησε και με ένα σερί 16-0 δεν άφησε πολλά περιθώρια αντίδρασης στους γηπεδούχους ανατρέποντας το παιχνίδι.

Οι κιτρινόμαυροι του Σάρον Ντρούκερ μαζί με το ροζ φύλλο αγώνα πήραν και την πρόκριση στην οκτάδα του Κυπέλλου Ελλάδας και

τώρα περιμένουν να μάθουν το νέο τους αντίπαλο μετά το Περιστέρι και τον Ερμή Λαγκαδά.

Τα δεκάλεπτα : 24-19, 33-44, 50-67, 64-90

Ερμής: Κωστελίδης, Πλιούκας 6, Γκαμούρας 6, Τσιόγκας, Καμαριώτης, Παπακωνσταντίνου 1, Ράλλης 14, Αναγνωστόπουλος 16, Νησιώτης 2, Παναγιωτόπουλος 12, Στέποβιτς 5, Λευκαδίτης 2.

Αρης: Πιρς 11, Ντάνστον 10, Ταπούτος 10, Τάκερ 10, Τσαϊρέλης, Χατζηβρέττας 7, Χαραλαμπίδης 7, Κουμπούρας 15, Μπορόβνιακ 13, Χρυσικόπουλος 7.