Με 2-1 επικράτησε του Απόλλωνα Λεμεσού ο ΑΠΟΠ/Κινύρας

Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε ο ΑΠΟΠ/Κινύρας, που επικράτησε με 2-1 του Απόλλωνα Λεμεσού. Στα θετικά αποτελέσματα επέστρεψε ο Ερμής, 1-0 την ΕΝΠ, ενώ Ολυμπιακός και ΑΕ Πάφος αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2.

Αν και προηγήθηκε, ο Απόλλων γνώρισε την ήττα με 1-2 από τον ΑΠΟΠ/Κινύρας στην Πέγεια, φτάνοντας τις τρεις σε πέντε αγωνιστικές. Η ομάδα της Λεμεσού άνοιξε το σκορ στο 49ο λεπτό,

όταν ο Κιντέρος εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε ο Νούνιεζ.

Και ενώ το 1-0 έδειχνε να είναι το τελικό σκορ, ο Μαντού με δύο προσωπικά τέρματα, στο 85` με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και στο 89` με πλασέ, έγραψε το τελικό 2-1 και χάρισε ένα πολύτιμο τρίποντο στον ΑΠΟΠ/Κινύρας.

Το γκολ του Βέντερ στο 61ο λεπτό ήταν αρκετό για να χαρίσει στον Ερμή Αραδίππου επί της ΕΝΠ και να τον φέρει στην 6η θέση με 7 βαθμούς. Να σημειωθεί ότι ο Ερμής θα μπορούσε να είχε ανοίξει πιο νωρίς το σκορ, αλλά το πλασέ του Ζοεάνο στο 20` κατέληξε στο δοκάρι. Στην τελευταία θέση παρ