Φιλική τεσσάρα για Παναιτωλικό

Ο Παναιτωλικός ήταν ο νικητής του φιλικού αγώνα, που πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή (7/10), με τον Φωκικό στο Αγρίνιο και του επιβλήθηκε με σκορ 4-0.

Το σκορ άνοιξε στο 14’ ο Ετζενγκέλε με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Θεοδωρίδη. Στο 30’ μετά από φάση διαρκείας ο Παλαιολόγος με κοντινό σουτ πέτυχε το δεύτερο γκολ.

Δύο λεπτά αργότερα ο Παλαιολόγος έστρωσε στη μπάλα στον Ρότσα και αυτός με συρτό σουτ έκανε το 3-0, που ήταν το σκορ του ημιχρόνου. Στο 47’ από μπαλιά του Θεοδωρίδη ο Καραμαλίκης με πλασέ αύξησε τη διαφορά, διαμορφώνοντας

το τελικό αποτέλεσμα.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Μπαμπανιώτης (46’ Τσενάμο), Γκόλιας, Ρότσα (46’ Μουμίν), Θεοδωρίδης (66’ Μεταξούλης), Πασάς (46’ Καραμαλίκης), Παλαιολόγος (66’ Παππάς), Ετζενγκέλε (46’ Αναστασιάδης), Ντολεζάι (46’ Κούσας), Σιόντης (46’ Δέντσας), ’ντι (46’ Μεζάκ), Σμίλτος (46’ Μπελεβώνης).

ΦΩΚΙΚΟΣ: Μαρούλης (46’ Χαχαλής), Κωστόπουλος, Δημητρίου, Χαλούλος, Βαβάτσικος (46’ Σκαρίμπας), Καλέργης (66’ Σκορδάς), Δήμας (58’ Φαρμάκης), Μπουλούλης (46’ Παπαγεωργίου), Ταμπάκης, Δημήτρης, Στόικος (81’ Σορώκος).