Φιλική νίκη για Λίβερπουλ, 2-0 τη Βαλένθια

22:42 6/8/2011 - Πηγή: Sport.gr
Καλή εμφάνιση και νίκη για τη Λίβερπουλ στο τελευταίο της φιλικό τεστ ενόψει της νέας σεζόν. Οι Reds νίκησαν 2-0 τη Βαλένθια στο Ανφιλντ. Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Κάρολ μόλις στο 7ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ τη νίκη σφράγισε ο Κάουτ λίγο πριν από το τελευταίο σφύριγμα. Για ένα 10λεπτο αγωνίστηκε ο Σωτήρης Κυργιάκος, παίρνοντας τη θέση του Αγγερ στο 80΄.Αυτή ήταν η 3η φιλική νίκη της Λίβερπουλ στο στάδιο της προετοιμασίας, αλλά ουσιαστικά η 1η σε ματς της... προκοπής. Στα σημαντικότερα φιλικά, είχε χάσει από τη Χαλ με 0-3, με το ίδιο σκορ ηττήθηκε από τη Γαλατάσαραϊ, ενώ την περασμένη Δευτέρα (1/8) είχα αναδειχθεί ισόπαλη 3-3 με τη Βαλερένγκα.Η ομάδα του Κυργιάκου ξεκινάει τις υποχρεώσεις ενόψει της νέας σεζόν στις 13 Αυγούστου, όπου και υποδέχεται τη Σάντερλαντ για την Premier.