Η Ξάνθη ηττήθηκε 1-2 από τον Ερμή Αραδίππου στην Λεμεσό, στο τρίτο και τελευταίο φιλικό της στην Κύπρο

22:42 6/8/2011 - Πηγή: Sport.gr
Η Ξάνθη ηττήθηκε 1-2 από τον Ερμή Αραδίππου στο Τσίρειο της Λεμεσού, στο τρίτο και τελευταίο φιλικό της στην Κύπρο. Η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη έκλεισε τον κύκλο των φιλικών στην Κύπρο με απολογισμό δύο ήττες και μία ισοπαλία και το βράδυ της Κυριακής (7/8) θα επιστρέψει στην βάση της. Η Ξάνθη
μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο δημιουργώντας στα πρώτα λεπτά καλές ευκαιρίες κι έχοντας την πρωτοβουλία των κινήσεων. Προηγήθηκε με τον Βλάση Καζάκη στο 20ο λεπτό αλλά στη συνέχεια ο Ερμής ανέβασε την απόδοσή του και κατάφερε αρχικά να ισοφαρίσει πριν λήξει το ημίχρονο ενώ στο 65' πέτυχε την ανατροπή με το δεύτερο γκολ του.Ο Μαρίνος Ουζουνίδης μοίρασε τον χρόνο συμμετοχής κάνοντας αρκετές αλλαγές στο β' μέρος. Οι ακρίτες πίεσαν για την ισοφάριση, έχασαν αρκετές καλές ευκαιρίες, όμως δεν κατάφεραν να πετύχουν και δεύτερο γκολ και η αναμέτρηση σφραγίστηκε με το τελικό 2-1.Η σύνθεση της Ξάνθης: Λυμπερόπουλος (72' Ζαρόπουλος), Μπέρτος (54' Μπαξεβανίδης), Στάσιακ (72' Γούτας), Βάλλας (54' Σταθάκης), Εντιμάρ (68' Τσουμάνης), Ντίκα (54' Σουάνης), Ντάνι (68' Γκατσολάρι), Πόι (61' Καθάριος), Μαρσελίνιο (61' Μάνταλος), Βασιλακάκης (61' Αλτιπαρμακόφσκι), Καζάκης (54' Μαρκόφσκι).