Εβερτον - Γουίγκαν 0-3 σε τέσσερα λεπτά! (vid.)

17:27 9/3/2013 - Πηγή: Sport.gr
Mεγάλο... κάζο έπαθε η Εβερτον στα προημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας, καθώς ηττήθηκε με 3-0 στην έδρα της από τη Γουίγκαν!Η αναμέτρηση κρίθηκε μέσα σε τέσσερα λεπτά, στα οποία η Γουίγκαν φιλοδώρησε με τρία γκολ την ομάδα του Κέβιν Μιραλάς.Το σκορ άνοιξε στο 30` ο Φιγκερόα και φαίνεται πως η Εβερτον έχασε τη συγκέντρωσή της.Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο ΜακΜάναμαν έκανε το 2-0, ενώ το κρεσέντο της Γουίγκαν ολοκληρώθηκε στο 33` της αναμέτρησης, όταν ο Γκόμεζ έκανε το 3-0.Η Εβερτον παρά τις προσπάθειες των παικτών της δεν κατάφερε να συνέλθει. Το 3-0 έμεινε μέχρι το φινάλε και η Γουίγκαν πανηγύρισε μία σπουδαία νίκη - πρόκριση.Αναλυτικά το πρόγραμμα των «8» του Κυπέλλου: Σάββατο (9/3)Εβερτον - Γουίγκαν 0-3Μάντσεστερ Σ. - Μπάρνσλεϊ (19:30)Κυριακή (10/3)Μίλγουολ - Μπλάκμπερν (16:00) Μάντσεστερ Γ. - Τσέλσι (18:30)