Επέστρεψε στις νίκες ο ΠΑΟΚ, 1-0 την Καβάλα στην Τούμπα. Ανησυχία για Βιεϊρίνια

Με την επιστροφή του στις νίκες πανηγύρισε ο ΠΑΟΚ τη συμπλήρωση 84 χρόνων από την ίδρυση του συλλόγου. Ο Δικέφαλος, έπειτα από τρία ανεπιτυχή αποτελέσματα, πανηγύρισε το τρίποντο επικρατώντας με 1-0 της Καβάλας στην Τούμπα, χάρη σε γκολ του Μουσλίμοβιτς στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Μοναδική ανησυχία για την ομάδα της Θεσσαλονίκης ο τραυματισμός του Βιεϊρίνια, ο

οποίος έγινε αναγκαστική αλλαγή και οι άνθρωποι των γηπεδούχων αγωνιούν για την κατάστασή του ενόψει πλέι οφ.

Ανούσιο ξεκίνημα με υπεροχή ΠΑΟΚΧωρίς ιδιαίτερες φάσεις κύλησε το πρώτο 25λεπτο της αναμέτρησης, με τον ΠΑΟΚ να έχει την υπεροχή, αλλά να μην καταφέρνει να την μετατρέψει σε γκολ. Ενα δυνατό σουτ του Βιεϊρίνια από το ύψος της μεγάλης περιοχής ανησύχησε τον Ιτάνζ, αλλά η μπάλα πέρασε μόλις άουτ, ενώ στα επόμενα λεπτά ο Μουσλίμοβιτς πρωταγωνίστησε σε δύο καλές στιγμές των γηπεδούχων.

Στο 18` ο Βιεϊρίνια πέρασε με εξαιρετική ατομική ενέργεια τους αντίπαλους αμυντικούς από τα δεξιά, βγάζον