Εύκολα κι από νωρίς ο Πανιώνιος!

Με γκολ των Αντούνες και Ντιμπαλά (και οι δύο έκαναν ντεμπούτο στη βασική ενδεκάδα των κυανέρυθρων) πριν συμπληρωθούν τα πρώτα 15 λεπτά της αναμέτρησης, ο Πανιώνιος επικράτησε εύκολα 2-0 της Δόξας Δράμας στη Νέα Σμύρνη για την 25η αγωνιστική της Super League.Οι γηπεδούχοι
"έπνιξαν" τους αντιπάλους τους με την έναρξη του παιχνιδιού και με αυτή τη νίκη έκαναν το... καθήκον τους, αφού πήραν τρεις υπερπολύτιμους βαθμούς στην μάχη της παραμονής κόντρα σε έναν πιο αδύναμο αντίπαλο.Το 1-0 ήρθε μόλις στο 6ο λεπτό από τον Αντούνες, ο οποίος με πανέμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ λίγο έξω από την περιοχή, δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Ρόκα.Πέντε λεπτά αργότερα, ο Σιόβας σημάδεψε με κεφαλιά το οριζόντιο δοκάρι έπειτα από εκτέλεση κόρνερ και στο 13' έγινε το 2-0, πριν ουσιαστικά καταφέρουν να συνέλθουν οι φιλοξενούμενοι, που είχαν... ξεχάσει να βγουν από τα αποδυτήρια.Ο Κούτσι έκλεψε την μπάλα στο χώρο του κέντρου, συνεργάστηκε άψογα με τον Ντιμπαλά και ο τελευταίος με όμορφο πλασέ διπλασίασε τα τέρματα των κυανέρυθρων.Με το 2-0 στην πλάτη από το 13', ο Μάκης Κατσαβάκης έκανε γρήγορα δύο αλλαγές πριν συμπληρωθούν τα 45 λεπτά, όμως η ομάδα του δεν κατάφερε σε κανένα σημείο να δώσει σημάδια ζωής. Αντίθετα, οι γηπεδούχοι έχασαν αρκετές ευκαιρίες να πετύχουν κι άλλα γκολ, με τον ρυθμό του αγώνα να πέφτει αισθητά στο τελευταίο 20λεπτο.