Διπλό της ΑΕΛ στο Αγρίνιο

Με γκολ του Χασομέρη στο 60ό λεπτό, η ΑΕΛ έφυγε νικηφόρα από την έδρα του Παναιτωλικού και ανέβηκε κι άλλο στη βαθμολογία.Μεγάλη νίκη για την 5η αγωνιστική της Football League πέτυχε η ΑΕΛ μέσα στο Αγρίνιο με 1-0 επί του τοπικού Παναιτωλικού. Οι βυσσινί έπαιξαν έξυπνα και πήραν
αυτό που ήθελαν, σε αντίθεση με τα καναρίνια που αν και είχαν την υπεροχή δεν μπόρεσαν να πάρουν ούτε το βαθμό της ισοπαλίας.Ο Παναιτωλικός ήταν ανώτερος στο πρώτο ημίχρονο έχοντας για κορυφαία στιγμή το δοκάρι του Γκιόλια σε σέντρα σουτ που επιχείρησε στο 30ό λεπτό της αναμέτρησης.Στο 54' κεφαλιά του Κουτσοσπύρου από καλή θέση έφυγε λίγο άουτ από την εστία του Σέρεμετ. Κι ενώ οι Αγρινιώτες πίεζαν, το γκολ ήρθε από την ΑΕΛ. Μετά από σέντρα του Τσιάρα, ο Χασομέρης με κεφαλιά στο 60ό λεπτό έκανε το 0-1 για τους βυσσινί, που ήταν και το τελικό σκορ.Παναιτωλικός (Νίκος Καραγεωργίου): Τακίδης, Μπακάκης, Γκόλιας, Ακουάρο, Ιωάννου (74' Μπογκντάνοβιτς), Κούσας, Μητρόπουλος, Σφακιανάκης (67' Γιάνεφ), Φαβάλι, Πασάς (67' Μύγας), Κουτσοσπύρος.ΑΕΛ (Μιχάλης Ζιώγας): Σέρεμετ, Παπαγεωργίου, Παγώνης, Ραπτάκης, Σκόνδρας, Τσιάρας, Νεμπεγλέρας, Ζεκίνια, Χασομέρης (80' Δεινόπαπας), Φρανκού (69' Καρανίκας), Τσίγκας (64' Ζουρούδης).