Διπλό στην Λιθουανία η ΤΣΣΚΑ, 71-62 την Λιέτουβος

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας μπορεί να δυσκολεύτηκε στην Λιθουανία, αλλά επικράτησε με 71-62 της Λιέτουβος Ρίτας, στο πλαίσιο της έκτης αγωνιστικής της Euroleague.Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο δεκάλεπτο, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι κρατούσαν την επαφή τους με το σκορ και δεν άφηναν την Λιέτουβος να ξεφύγει (16-14, 10'). Το τέλος του πρώτου ημιχρόνου βρήκε την ΤΣΣΚΑ στο +1 (32-33).Στο τρίτο δεκάλεπτο, ο Ουίμς ανέλαβε δράση στην επίθεση για τους ρώσους, οι οποίοι βελτιώθηκαν και στην άμυνα και πήγαν στην τέταρτη και τελευταία περίοδο με διαφορά επτά πόντων (46-53).Με δύο συνεχόμενα τρίποντα του Τέοντοσιτς, η ομάδα του Μεσίνα αύξησε την διαφορά της στους έντεκα (50-61) στο 33'.Στα εναπομείναντα λεπτά, η Λιέτουβος δεν κατάφερε να ανατρέψει την εις βάρος της κατάσταση, με την ΤΣΣΚΑ να επικρατεί με 71-62.Τα δεκάλεπτα: 16-14, 16-19, 14-20, 16-18.