Διπλό στη Δράμα ο Πανιώνιος

Με εκτός έδρας νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στην Α1 ο Πανιώνιος, ο οποίος επικράτησε δύσκολα με 64-62 του ΚΑΟΔ στη Δράμα.Οι κυανέρυθροι ξεκίνησαν καλύτερα το παιχνίδι και προηγήθηκαν με 23-18 στην πρώτη περίοδο, ωστόσο, στη συνέχεια, οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν το ματς και κατάφεραν να πάρουν κεφάλι (37-35, 20`).Χάρη στην καλή εμφάνιση
του Χάρη Παππά, όμως, ο Πανιώνιος έμεινε κοντά στο σκορ και μάλιστα κατάφερε να προσπεράσει εκ νέου στο τέλος της τρίτης περιόδου, έστω και με έναν πόντο (52-53, 30`).Οπως και σε όλα τα υπόλοιπα ματς της πρεμιέρας, έτσι και σε αυτό η εξέλιξη ήταν συναρπαστική και η υπόθεση - νίκη κρίθηκε στα... σημεία.Τριάντα λεπτά πριν από το φινάλε και ακόμη καμία από τις δύο ομάδες δεν είχε καταφέρει να... καθαρίσει το ματς. Ο Νιλ μείωσε μάλιστα στον πόντο για τον ΚΑΟΔ (62-63) και τα τελευταία δευτερόλεπτα ήταν συναρπαστικά.Οι παίκτες του Πανιωνίου αποδείχθηκαν, ωστόσο, πιο ψύχραιμοι και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 64-62.